TEKNİK YAZI

TM4C129XL Launchpad Sonunda!!!

İşlerimizin yoğunluğundan dolayı bir süredir teknik birşeyler paylaşamadık. Ancak biriktiriyoruz toparlayıp devam edeceğiz inşaallah.

Bu süreçte güzel gelişmeler oldu, Tiva C serisi işlemcilerin 129 serisi engineering sample sürecinden seri üretime geçiş yaptı ve gönül rahatlığıyla artık bu işlemcileri kullanabiliriz.

Asıl merakla beklediğimiz, twitter dan sürekli TI a bu konuda baskı yaptığımız 129 serisi için ethernet portlu bir launchpad dün itibariyle ön siparişe sunuldu. TI Launchpad geleneğini bozmayıp, bu ürün için      19 $ gibi çok uygun bir fiyat belirlemesi işin apayrı bir güzel tarafı.

ek-tm4c1294xl

ek-tm4c1294xl

 

Kitin linki burda:

http://www.ti.com/tool/ek-tm4c1294xl

Bu linkten sizde ön sipariş geçebilirsiniz.

Haberi alır almaz siparişimizi geçtik, kit elimize ulaştığında ilk izlenimlerimizi ve nasıl bir demo uygulama yazıldığını inceler sizinle paylaşırız.

 

 

 

 • hasan

  Hocam bu ti nin sitesinden alınca kargo parası gözükmüyor.
  Kapıda mı isterler parayı yoksa gerçekten kargo ücretsizmi ?

  • Metin KOÇ

   Ürünler kargo ücretsiz olarak tarafınıza gelmektedir.

 • Musa Ynkn

  Mrb hocam sizden ricam olacak bu ürün halen elinizde ise almak istiyorum,şuan satışı olmayan bir ürün 🙂

  http://www.picproje.org/index.php?topic=48358.0#top

  • Mahmut ÇETİN

   Evet halen elimde satabilirim size. picproje.org dan özel mesaj atabilirsiniz ya da mahmutcetin43 at g mail nokta com dan bana ulaşabilirsiniz.

 • Rasim KILIÇ

  Merhaba Mahmut bey, şu an da tivayı referans alarak gömülü sistem kart tasarımı yaptım. Ancak, bir sorunum var. Sipariş etmiş olduğum çipler gelince hemen elimdeki, geliştirme kartlarının bozuk çiplerini değiştirmeye kalktım. Geliştirme kartları çalışmadı! Çalışan bir gk(geliştirme kartı)nın sağlam çipini söküp yerine gelen çiplerden birini taktım ancak sonuç yine aynı. Söktüğüm çipi gkya takınca eski haline döndü. Yani, lehimleme vb. sorun yok. Ben bu tasarladığım karta çipleri taktığımda muhtemelen çalışmayacak. Fabrikadan gelen çiplere öncelikle yapılması gereken bir işlem mi vardır? Lütfen en kısa sürede dönünüz, durum acil.,

  Rasim KILIÇ
  0 532 548 60 55